/ / Prawdziwy Powód, że Twoja skóra jest tak tłusta

Prawdziwy Powód, że Twoja skóra jest tak tłusta

Skóra tłusta może być bardzo frustrująca. Niestety, oto nie tak rzetelne informacje o twojej cerze: Olejność jest określona przez genetykę - mówi dr Joshua Zeichner, dermatolog i dyrektor badań kosmetycznych i klinicznych w Centrum Medycznym Mount Sinai w Nowym Jorku. I dobrze, wiesz: Geny nie są zdolne do dostrajania. Dobre wieści? "Z całą pewnością możemy spróbować zminimalizować czynniki, które mogą prowadzić do wzrostu produkcji ropy", mówi Zeichner.

Pierwsze: Co powoduje wyciek oleju

Twój cykl menstruacyjny
Nie tak zaskakujące, prawda? "Co miesiąc organizm przechodzi stały cykl produkcji hormonów" - mówi Zeichner - "a te hormony woskują się i osłabiają, mogą stymulować gruczoły". Więc że wyjaśnia te przedwczesne trądzik!

Naprężenie
Mówimy zarówno o emocjonalnej, jak i fizycznej- mówi Zeichner. Stres wzbudza w sobie "reakcję na walkę z lotem", wyjaśnia, a kiedy zdecydujesz się na walkę "może to doprowadzić do wzrostu produkcji oleju z gruczołów olejowych z powodu tego wzrostu hormonalnego".

Pogoda
Zeichner mówi, że według jego wiedzy nie maróżnica w gruczołach potowych "od sezonu do sezonu", ale z pewnością w cieplejszej, wilgotnej pogodzie olej jest bardziej uciążliwy ". Jeden punkt na zimę!

Kosmetyki indukujące blokadę
Super-ciężki makijaż może złapać olej ipogłębiają sytuację, mówi Zeichner. To samo dotyczy telefonu komórkowego i trzyma ręce na twarzy. (Jeszcze inny powód, aby przestać dotykać swojej twarzy!)

Po drugie: co możesz zrobić z tym

Uzyskać Right Cleanser
Piankowe środki czyszczące są dobre do pozbycia sięoleju, mówi Zeichner. Jedna opcja: Cetaphil DermaControl Oil Control Foam Wash. Jeśli potrzebujesz jeszcze większej pomocy, Zeichner sugeruje środek czyszczący z kwasem salicylowym, jak Neutrogena Pink Grapefruit Oil-Free Acne Wash.

Spróbuj maski z gliny
Ten rodzaj maski zawiera kaolin

Zwróć uwagę na: