/ / Trądzik? Krok daleko od tych 4 rodzajów produktów skórnych

Masz trądzik? Krok daleko od tych 4 rodzajów produktów skórnych

kobieta wycierania twarzy

Wystarczająco dobrze radzi sobie z pęknięciami - ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest właściwie dla produktów do pielęgnacji skóry przyczyna te gniewne wstrząsy się wyskakują. Więc co należy unikać i co jest rzeczywiście bezpieczne w przypadku trądzikowej skóry? Poprosiliśmy Josha Zeichnera, dyrektora ds. Badań kosmetycznych i klinicznych na Szpitalu Dermatologicznym Mount Sinai, aby go rozbić, a zobaczysz tylko kilka dni.

1. Trendy Oleje
W dzisiejszych czasach, w każdym kącie przejścia piękna,to wszystko o olejach - i to może kataklizować w kruchość. Pamiętaj, że wiele produktów do makijażu zawiera te popularne składniki teraz, więc przeczytaj etykiety przed zakupem byle co masz zamiar umieścić na twarzy.
Co jest bezpieczne: Olej arganowy, olej grapeseed, olej lawendowy i olej kokosowy nie są związane z trądzikiem, mówi Zeichner. Upewnij się, że inne oleje nie podkradają się do listy składników.
Spróbuj: Josie Maran 100 procent czystego oleju Argan Oil (48 USD, josiemarancosmetics.com)

olej arganowy josie maran

2. Jasne środki czyszczące
Delikatne produkty oczyszczające, takie jak woda Micellar,myjki nawilżające lub bez lotnych płynów oczyszczających nie są bardzo dobre w usuwaniu nadmiaru olejów i brudu, które mogą zatkać pory i prowadzić do trądziku, mówi Zeichner.
Co jest bezpieczne: Wy możecie lepiej skorzystać z głębszego środka czyszczącego, który pije się, aby usunąć olej i zbudować, że trądzik dotknął pacjentów bardziej prawdopodobne, że mówi Zeichner.
Spróbuj: Aveeno Clear Complexion Foaming Cleanser (6 USD, target.com)

aveeno przejrzysta cera do czyszczenia

3. Masy nawilżające
Bogate kremy, grube maski, maści, woskowe balsamy,i na ogół wszystko, co czuje się ciężkie, nie powinno dotykać skóry. Formuła gęstości pozostawi resztę, która jest prawie zagwarantowana, aby pogłuszyć pory i przynieść nieprzyjemne przebijanie, mówi Zeichner.
Co jest bezpieczne: Mleczniki bez oleju są twoimi BFF. Szukaj lekkich płynów, żeli i innych tekstur, które szybko absorbują i nie pozostawiają błyszczącego, delikatnego odczucia na skórze.
Spróbuj: Neutrogena Bezobsługowe środki nawilżające (Każde 11 dolarów, neutrogena.com)

neutrogena bez oleju

4. Podkłady silikonowe
Choć wiele uwagi poświęca się potencjalniezaprawiających plamy formuły, wielu nie zdaje sobie sprawy, że silikonowe startery, które można zastosować pierwszy może zaszokować spustoszenie. Większość primerów jest w rzeczywistości ładowanych wieloma silikonami (każdy składnik na etykiecie kończy się "-onikiem").
Co jest bezpieczne: Wybierz tylko silikonowe i bez oleju składniki farby gruntującej.
Spróbuj: Becca Ever-Matte Porless Priming Perfector (36 USD, beccacosmetics.com)

starter becca

Zwróć uwagę na: