/ / Ten Trądzik Rozwiązanie Zapewnia wszystko, co Mówiłeś o Zits jako nastolatek

Ten Trądzik Rozwiązanie Zapewnia wszystko, co Mówiłeś o Zits jako nastolatek

Jeśli masz częste trądzik, może się wydawać, żekoszmarny scenariusz, aby osłabić twarz w olejach. Ale eksperci twierdzą, że warto rozważyć dokładne wyrównanie tych upartych pęcherzy. Tak, na prawdę.

Oto oferta: Krosty pojawiają się, gdy twoje pory zatkane są przez bakterie i nadmiar sebum (a.k.a. olej). I zbyt dużo oleju może się zdarzyć, gdy skóra jest wyschła lub pozbawiona używania surowych produktów, takich jak silne środki czyszczące, skórki i produkty z retinolu - mówi Gary Goldfaden, lekarz dermatologii i twórca produktów firmy Goldfaden MD.

Używając środka czyszczącego lub środka nawilżającego na bazie olejuzapobiega odwodnieniu skóry, co prowadzi do nadmiernej produkcji oleju, który powoduje pryszcze - mówi Goldfaden. Innymi słowy, nakładanie olejów na skórę może skutecznie hamować naturalną produkcję oleju. Whoa. Goldfaden zauważa również, że oleje mogą rozwiązać problemy związane ze starzeniem się skóry, takie jak głuchota i ciemne plamy, co czyni je prawdziwą maszyną do pielęgnacji skóry.

ZWIĄZANE Z: Możesz powiedzieć, co powoduje trądzik w miejscu, w którym się wyrwasz

Więc jakie są oleje bezpieczne dla skóry trądzikowej? Goldfaden zaleca poszukiwanie dużych ilości niezbędnych kwasów tłuszczowych, takich jak omega-6 (może to oznaczać jako kwas linolowy na etykiecie), jak również te o wysokiej zawartości witamin A, C i E, ponieważ rozjaśniają również skórę i pomagają nawet ton. (Oznacza to, że te denerwujące plamy trądziku również zanikają szybciej!)

Mówiąc to, niektóre oleje nie żyją dolegenda zapchania porów. Olej z kiełków pszenicy i oleje z awokado są znanymi agresywatorami trądziku, a wszelkie preparaty łączące oleje z ciężką ręką silikonów (jak dimetikon) mogą również zapchać pory. "Olej kokosowy jest zawsze do dyskusji, mimo że oferuje antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antybakteryjne korzyści", mówi Goldfaden. Sugeruje próbowanie trochę na plaster ze skórą, zanim zaczniesz ją okrasować.

ZWIĄZANE Z: 4 powody, dla których wciąż walczysz z trądzikiem

Jeśli uderzysz w spa na twarz, zapytaj corodzaj olejów, z którymi estetyczny myśli wcześniej. Olej z drzewa herbacianego jest świetny. Zapewnia antyseptyczne i łagodzące objawy zapalenia, więc nie pogarsza trądziku.

</ p>
Shutterstock
</ p>

Jeśli chcesz przetestować wody w domu, suche oleje (które nakładasz na suchą skórę) są dobrym miejscem do rozpoczęcia. Jednym z naszych ulubionych jest Josie Maran 100 procent czystego oleju arganowego (48 USD, sephora.com). Po oczyszczeniu skóry, zastosuj olej, tak jak surowica do twarzy, szyi i klatki piersiowej. W razie potrzeby zastosuj środek nawilżający.

Lub dodawać olej oczyszczający do rutyny nocnej jako pierwszy krok do usuwania makijażu i zanieczyszczeń, które pojawiają się na skórze w ciągu dnia. Lubimy Początkowe Czyste Energii Łagodne Oczyszczające Olej (26 USD, beauty.com). Pamiętaj, aby zastosować i masować w oleju czyszczącym na suchym, a następnie spłukać wodą, aby go usunąć. W Azji popularne jest podążanie za drugą delikatną substancją czyszczącą, rytuał znany jako "podwójne oczyszczenie", które sprawia, że ​​skóra staje się przyjemna i czysta bez wysuszenia (co dokładnie chcesz uniknąć, pamiętasz?).

ZWIĄZANE Z: Dlaczego ciągle masz majtki w tym samym miejscu

Najważniejsze: Oleje mogą działać na wszystkie rodzaje skóry, a nawet nieoczekiwanie dobrze, jeśli jesteś trądzik podatny. Więc nie bój się spróbować oczyścić lub nawilżać twarzy jednym - możesz nam podziękować za Twoją wyraźniejszą skórę później.

Zwróć uwagę na: