/ / Twoja woda z kranu może spowodować wybuchy

Twoja woda z kranu może powodować wybuchy

kobieta mycia twarzy

Jeśli nie możesz wskazać, gdzie nagłe przełomypochodzą z, może być z widokiem na jeden z głównych czynników: wody z kranu. Tak, to prawda. "Kiedy umyjesz twarz wodą z kranu, jest to surowe dla skóry" - mówi Ellen Marmur, lekarz dermatolog w Nowym Jorku. Wyjaśnia, że ​​może powodować trądzik przez wysuszenie skóry, a tym samym zwiększenie stanu zapalnego.

Czy masz problemy z zarastaniemumywalka zależy ostatecznie od typu H2O, do którego masz dostęp i wrażliwości skóry. Jeśli masz wyprysk lub trądzik różowaty, może się zdarzyć, że woda z kranu jest bardziej irytująca niż ktoś bez poważniejszych problemów - mówi Joshua Zeichner, lekarz dermatolog z Nowego Jorku.

A jeśli twój umywalka wypłynie twardą wodę, to możebyć tym, co kryje się za tymi wypryskami. "Woda twarda zawiera duże ilości wapnia i magnezu, wśród innych minerałów, które mogą zakłócać barierę skóry", mówi Zeichner. "Gdy zewnętrzna warstwa [skóry] ulegnie zniszczeniu, skóra staje się zapalona i nie może się bronić tak, jak powinna". Miękka woda z drugiej strony przeszła proces filtracji, usuwając te surowe minerały - mówi Zeichner . Według EPA Water Consultants (Limescale - biała, skorupiająca substancja, która rośnie na bateriach, wanienach i umywalkach) jest dużym wskaźnikiem, że masz twardą wodę.

Więc jak zapobiec rozbłysku skóry wodą z kranu? Wykonaj następujące kroki:

Użyj Gentle Cleanser
Jak umyć twarz robi dużą różnicę,mówi Marmur. Ponieważ wiesz, że woda z kranu może parować skórę, podczas płukania użyj delikatnego środka czyszczącego. Są sformułowane, aby mieć równowagę pH, która jest zgodna ze skórą, mówi Marmur. Ona sugeruje, wybierając nie-spieniący się Zapobieganie Oczyszczanie (34 USD, previsecare.com) lub Proste wody micelarne (8 USD, ulta.com).

Pobierz filtr
Spowoduje to wyplenienie złych cząstek w wodzie wodociągowej, pozostawiając oczyszczoną, miękką wodę dla czystszej skóry.

Rozważmy leczenie trądziku
Jeśli masz trądzik jest naprawdę zły, możesz chciećdodaj produkt na receptę, taki jak Aczone do twojej pielęgnacji skóry, mówi Zeichner. Produkty OTC zawierające nadtlenek benzoilu i kwas salicylowy również przyczyniają się do otwierania zatkanych porów i popiersia nadmiaru oleju.

Nie Skimp na Moisturizer
Spójrz na jeden z uspokajających składników, takich jak kwas hialuronowy, który przyciąga wilgoć do skóry i jest długotrwały, mówi Marmur. Ona zaleca Krem do regeneracji Olay Regenerist (26 USD, olay.com).

Zwróć uwagę na: