/ / Czy węgiel może naprawić swoje trądzik?

Czy węgiel może naprawić swoje trądzik?

węgiel mydła mydła

Węgiel jest powszechnie znany ze swoich korzyści zdrowotnych,a ostatnio pojawił się nawet napływ produktów kosmetycznych, które zawierają naturalnie pochodzący składnik. Często reklamowany jako leczenie trądziku - ponieważ wchłaniany jest także olej i brudu - marki kosmetyczne zaopatrują półki w detergenty z węglem drzewnym, maski z węglem drzewnym, a nawet paski z węglem ... ale czy nie tak właściwie praca?

Jessica Wu, lekarz dermatolog i laik w Los Angeles Podaj swoją twarz, mówi, że nie ma żadnych badań naukowych na tematdziałanie węgla drzewnego w produktach do pielęgnacji skóry. "Są pewne produkty trądzikowe zawierające węgiel, ponieważ idea ta polega na tym, że węgiel będzie wiązać się z toksynami, brudem i olejem i wyciąga je z porów", mówi. "Jednak nie widziałem żadnych badań, roszczeń ".

Uzyskaj wszystkie fakty dotyczące trądziku dorosłych i nauczyć się najbardziej skutecznych sposobów kopnięcia go na krawężnik, raz na zawsze:

Wu wyjaśnia, że ​​większość węglowych produktów do pielęgnacji skóryzawierają inne składniki, które okazały się wspomagane przez skórę tłustą i trądzikową - więc niektóre węglowodanowe środki czyszczące zawierają kwas salicylowy, na przykład wiele masek węglowych zawiera kaolin, glinę, która w rzeczywistości wykazuje związanie z sebum (aka olej skóry ).

Dobre wieści: Węgiel jest obojętny, co oznacza, że ​​nie spowoduje to reakcji alergicznych ani podrażnia wrażliwej skóry, więc nawet jeśli produkt wzmocniony węglem nie robi wiele, nie będzie to miało nic gorszego - i nadal możesz korzystać z innych składników w produkcie, który okazał się skuteczny, aby pomóc kontrolować tłustą skórę lub trądzik. Najważniejsze: chociaż nie ma konkretnych dowodów na to, że węgiel jest skutecznym leczeniem trądziku, nie zaszkodzi skórze. Plus produkty węglowe wyglądają całkiem freakin 'cool.

Chcesz spróbować tego trendu? Oto kilka z naszych ulubionych:

Boscia Pore Purifying Black Strips (28 USD, sephora.com)
Odsadzane paski pomagają zminimalizować wygląd porów i czarnych oczu.

Garnier Clean + Blackhead Eliminujący Peeling (6 USD, target.com)
Ten złuszczający żel zawiera antysyntetyczny kwas salicylowy, który unclogs pory.

Tak dla pomidorów aktywowany węgiel drzewny Soap (5 USD, target.com)
Mydło z baru to gniew - a ten, który może być stosowany na twarzy i ciele, jest pełen składników przeciwzapalnych, takich jak wyciąg z owoców pomidorów i ekstrakt z kory wierzby.

Biore Minerał Mineralny Węgiel drzewny (9 USD, walmart.com)
Używany dwa razy w tygodniu, to głębokie traktowanie - ma mikrokrystalizujące w niej złuszczanie - pomaga utrzymać pory w czystości.

Origins Clear Improvement - maska ​​z węglem aktywnym w celu wyczyszczenia porów (17 USD, sephora.com)
Białą gliniastą glinkę w tej masce pochłania brud i toksyny środowiskowe, aby pozbyć się wszelkich porów.

Zwróć uwagę na: