/ / Czy Microneedling wyrzuci Twoje Stretch Marks raz na zawsze?

Czy Microneedling wyrzuci Twoje Stretch Marks raz na zawsze?

microneedling

Jeśli jesteś kimś podobnym do nas, prawdopodobnie nie jesteś wielkim fanem igieł. Ale najnowszy trend piękna polega na tym, że sporo z nich cię poke w twarz. Tak. Mikroelementowanie, które obiecuje zmniejszyć wygląd blizny potrądzikowej i rozstępów, wśród innych problemów skórnych, zyskuje popularność jako zabieg na twarz.

"Minimalnie inwazyjna technika microneedlinguzawiera szeregi drobnych, bardzo drobnych igieł, które przechodzą przez skórę, powodując mikro uszkodzenia, które powodują nową syntezę kolagenu i elastyny, gdy skóra zaczyna się naturalnie naprawiać ", mówi Dendy Engelman, MD, dermatolog na Manhattanie Chirurgia dermatologiczna i kosmetyczna. "Te mikro-urazy stymulują wzrost kolagenu, rusztowania pod skórą, co poprawia wygląd blizny i zmarszczek. Tworzy również kanały umożliwiające różne substancje - surowice lub własne plazmy - wnikające głęboko w skórę, co daje lepszą skuteczność produktu ".

Zaintrygowany? Oto co jeszcze musisz wiedzieć:

Kto powinien spróbować Microneedling?

Każdy, kto chce poprawić swój wyglądskóra, zapobieganie oznakom starzenia się, leczenie pigmentacji lub zmarszczek, blaknięcie blizny potrądzikowej lub rozstępów jest doskonałym kandydatem - mówi Adriana Rodriguez, trener ds. pielęgnacji skóry Sesderma USA. (Um, więc w zasadzie wszyscy). Nadal istnieją granice - działa tylko na blizny i zmarszczki, które są po stronie powierzchownej, więc jeśli masz coś naprawdę głębokiego, nie jest to dla Ciebie właściwe.

Co należy wiedzieć przed pierwszym leczeniem?

Powinieneś zarezerwować konsultację, aby przejść przez swojeoczekujesz od dermatologa lub estetyk, który zobaczysz, mówi Rodriguez. Będą mogli zapoznać się z najbardziej odpowiednimi produktami do pielęgnacji domowej i omówić środki ostrożności przed i po opanowaniu. Jeśli Twoja skóra jest zakażona, zapalona, ​​lub jeśli masz wyprysk lub otwarte uszkodzenia trądziku, zadzwoń do biura, aby sprawdzić, czy możesz zaplanować spotkanie. Czemu? Ponieważ microneedling może rozprzestrzeniać bakterie wokół twarzy i prawdopodobnie powodować dalsze infekcje. Chcesz spróbować urządzenia domowego? "Zapoznaj się z konsultantem dermatologa, aby upewnić się, że leczenie jest odpowiednie dla Ciebie i jeśli produkty, z których korzystasz, mogą być wyposażone w mikrooperacje", mówi Engelman.

</ p>

Zdjęcie wysłane przez Earlwood-By App Only (@radiancebylara) on

</ p>

Jaki jest ból?

Chociaż tolerancja bólu każdego człowieka jest inna,Większość ekspertów opisuje uczucie związane z mikroderykcją jako tolerowany dyskomfort. Ogólnie rzecz biorąc, może być wykonana bez jakiegokolwiek drętwienia lub znieczulenia (chociaż jeśli to zrobisz w gabinecie lekarskim, możesz być w stanie zdecydować się na numbingowy produkt, jeśli uważasz, że tego potrzebujesz). "Zazwyczaj nie ma bólu związanego z długością igły poniżej 0,5 milimetra", mówi Jamie O'Banion, prezes i współzałożyciel Beauty Bioscience, twórcy GloPRO, domowego urządzenia do mikrowentylacji, wykorzystującego igły 0,3 milimetra . Mówiąc to, spodziewaj się jakiejś czerwcowej procedury po zabiegu (powinno to zginąć za kilka godzin).

Jak często potrzebujesz metod leczenia, aby utrzymać wyniki?

Szereg sześciu zabiegów co dwa do czterechzaleca się tygodniowe, w zależności od stanu skóry. "Po osiągnięciu pożądanych wyników zaleca się przeprowadzanie pojedynczych zabiegów co 4-6 tygodni w celu utrzymania" - mówi Rodriguez. Pamiętaj o tym: według Realself.com, największej społeczności chirurgii plastycznej online, pakiet sesji może kosztować do 700 USD (GloPRO dla porównania kosztuje 200 USD).

</ section>
Zwróć uwagę na: