/ / 5 zdrowych potraw, które mogą być toksyczne, jeśli spożywasz za dużo z nich

5 Zdrowych Pokarmów, które mogą być Toksyczne jeśli Jeść Zbyt wiele

niebezpieczne zdrowe pożywienie

Ten artykuł został napisany przez Marygrace Taylor i dostarczony przez naszych partnerów w Zapobieganie.

Mówi o tym, że cieszę się wszystkimiumiar? Nie dotyczy to tylko czerwonego wina, świeżego chleba lub pysznych deserów. Liczy się również na czystą żywność. Bo czy mówisz o orzechach, rybach, zielonych liściach, czy o ziarnach pełnych, jest prawie zawsze taki przypadek, w którym ty mogą mieć zbyt wiele dobrych rzeczy. Tutaj, dziewięć świetnych dla żywności, które mogą być niebezpieczne, jeśli przesadzisz. (Umieraj na wadze do 15 kg bez diety z jedzeniem, aby uzyskać Lean, nasz 21-dniowy czysty posiłek.)

niebezpieczne zdrowe pożywienie

orzechy brazylijskie

Te olbrzymie orzechy są znane jako pierwszeźródło selenu, niezbędny pierwiastek śladowy, który odgrywa zasadniczą rolę w reprodukcji i pomaga organizmowi w walce z infekcją. W rzeczywistości tylko jedna orzech brazylijski może dostarczyć do 90 mcg selenu, który jest prawie dwukrotnie większy niż selen w ciągu dnia. I jedna uncja serwująca (to jest sześć do ośmiu orzechów) opakowania whopping 777 procent Twoich codziennych potrzeb selenu.

Jedzenie okazjonalne serwowanie orzechów brazylijskich jestale codziennie jeść codziennie, może narażać Cię na toksyczność selenu, która może powodować wypadanie włosów, problemy z przewodu pokarmowego i neurologiczne, upośledzenie równowagi, a nawet zawał serca lub niewydolność nerek. "Trzymaj je raz w tygodniu, albo po prostu jeden lub dwa orzechy kilka razy w tygodniu", mówi Jessica Cording, R.D.

niebezpieczne zdrowe pożywienie

Szpinak, buraki i szwajcarski chard

Nie musimy przypominać, że każdy z nichwarzywa to potrawa odżywcza. Ale są też wysokie w naturalnie występujących związkach zwanych szczawianami. Szczury działają właściwie jako prebiotyki, aby karmić zdrowe bakterie w jelicie. Ale jeśli masz skłonności do kamieni nerkowych, jedzenie zbyt wielu pokarmów o wysokiej szczawianiu tylko pogarsza sprawę. "Nerwy mają filtrować te związki, ale u osób podatnych na kamienie nerkowe, nerki ciężko robią to, co może prowadzić do gromadzenia się kamieni nerkowych" - mówi Cording.

W takim przypadku lepiej unikać żywnościktóre są wysokie w szczawianach łącznie. Porozmawiaj z lekarzem, aby dowiedzieć się, co jest najlepsze dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz wyciąć wysokiej zawartości szczawianu, dietetyk może pomóc Ci znaleźć niższe szczawiowe alternatywy, takie jak kapusta czy kalafior.

niebezpieczne zdrowe pożywienie

Konserwy tuńczyka

Jest tania, wygodna i pełna białkai tych wszystkich ważnych omega-3. Jednak konserwy tuńczyk zawiera rtęć, która może zaszkodzić układom nerwowym i mózgom rozwijających się płodów i małych dzieci. Wyższe ilości rtęci mogą być także trujące dla dorosłych (objawy obejmują drętwienie lub mrowienie, problemy ze wzrokiem i problemy z pamięcią). Ale eksperci nie wiedzą dokładnie, ile tuńczyka obdarzonego rtęcią trzeba jeść, aby zachorować.

Białe tuńczyk albakowy zawiera więcej rtęci niżlekki tuńczyk, a ilość, którą można jeść zależy od wagi. Na przykład osoba o wadze 110 funtów powinna trzymać mniej niż cztery uncje białego tuńczyka albakora lub dziewięć uncji tuńczyka lekkiego tygodniowo. Ale 165-funta osoba może mieć pięć uncji białego tuńczyka albakora lub 14 uncji tuńczyka lekkiego tygodniowo, według obliczeń z Raporty Konsumentów. (FYI, puszka tuńczyka to pięć uncji.)

Jeśli jesteś w ciąży, karmiąc piersią lub próbujeszwyobraź sobie, przestrzegając wskazówek zawartych przez FDA: cieszyć się 12 uncji mniejszych owoców morza rtęciowego na tydzień, takich jak krewetki, łososie, sumy lub tuńczyk lekki. W przypadku wyższych tuńczyków albacore rtęciowych należy ograniczyć się do nie więcej niż 6 uncji tygodniowo. (I trzymaj się z dala od tych 12 ryb w ogóle.)

niebezpieczne zdrowe pożywienie

Czerwone mięso, ostrygi i biała fasola

Wszystkie trzy to główne źródła żelaza, które grakluczową rolę w dostarczaniu tlenu do mięśni. I choć zbyt mało żelaza może pozostawić uczucie słabości i zmęczenia, zbyt wiele może prowadzić do niewydolności wątroby.

Oczywiście wiele osób stara się dostać dość minerałów w diecie. Więc przeciążenie żelaza jest dość rzadkie, zwłaszcza, jeśli jedynym źródłem żelaza jest żywność, mówi Cording. Ale jeśli przyjmujesz suplement żelaza? Warto porozmawiać z dietetykiem. "Ważne jest, aby wiedzieć, jakie są Twoje potrzeby i uzyskać wskazówki, jak zrównoważyć źródła żywności i suplementy", mówi Cording.

niebezpieczne zdrowe pożywienie

brązowy ryż

Jasne, że złożony węglik jest synonimem zdrowiajedzenie. Ale ryż jest również dobry w absorpcji arsenu, który występuje naturalnie w glebie i wodzie. Brązowy ryż zazwyczaj pochłania więcej ciężkiego metalu niż jego wyrafinowane odpowiedniki.

Arsen jest znanym czynnikiem rakotwórczym człowieka, iobecnie nie ma progu bezpieczeństwa w odniesieniu do ilości arsenu w żywności. Ale eksperci, w tym pracownicy Grupy Roboczej ds. Środowiska, zgadzają się, że nie musisz wyciąć brązowego ryżu z diety. Zamiast tego, staraj się jeść wiele pełnych ziaren. "Jeśli normalnie będziesz miał brązowy ryż każdego dnia, spróbuj zamienić coś z quinoa, farro lub prosa", mówi Cording. Uważaj na opakowane produkty spożywcze, które zawierają ryż lub składniki na bazie ryżu, takie jak syrop brązowy ryż (często stosowany do słodzenia naturalnych płatków zbożowych lub granuli). Lepiej jeść je raz na jakiś czas, a nie każdego dnia.

Zwróć uwagę na: